C. N. S. "C E T A T E" D E V A---------------JUDO-------------

calea supletii

2015

2014

TURNEU MEMORIAL "GAAL JOZSEF"

21-22.03.2014 - M. CIUC

LOC 1

TAMAS DIANA

PASCU EDUARD

IANC RALUCA

NOVACOVICI ALEXANDRU

LOC 2

DAN ANAMARIA

LOC 3

COJOCARIU ALEXANDRU

LOC 5

SMEU NICOLAIE

PADURARU MIRCEA

IONUTI DAVID

CNS-CSS Cetate Deva loc 5 pe echipe din 20 participante.

CAMPIONATUL NATIONAL U18

ETAPA FINALA

01-02.03.2014 – DEVA

LOC  V

MARCU COSMIN -46KG

LOC III

TAMAS DIANA +70KG

CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR U18

ETAPA ZONA

21-22.02.2014 – DEVA

Caolegiul National Sportiv "Cetate" Deva in colaborare cu Inspectoratul Scolar Judetean Hunedoara si Asociatia Judeteana de JUDO Hunedoara a organizat Etapa de Zona a Campionatului National Scolar, competitie rezervata elevilor sportivi legitimati la CSS/LPS/PC. Cluburi participante : CNS CSS Cetate Deva, CSS Alba, LPS Arad, LPS Cluj Napoca, CS Palatul Copiilor Cluj Napoca, LPS Bihorul Oradea, CSS Dinamo Brasov, CSS Fagaras, CSS Soimii Sibiu, CSS Lugoj.

Sportivii de la CNS CSS Cetate Deva au obtinut urmatoarele rezultate:

LOC 1

MARCU COSMIN -46KG

LOC 2

TAMAS DIANA +70KG

LOC 4

BORDEA CRISTIAN -55KG

SIMULETE ADRIAN -73KG

LOC 5

OARGA DARIUS +90KG

Locurile 1-3 s-au calificat pentru Etapa Finala ce se desfasoara la Sibiu in perioada

02-04.05.2014

CAMPIONATUL NATIONAL U18

ETAPA ZONA

07-08.02.2014 – DEVA

LOC 1

TAMAS DIANA +70KG

LOC 2

MARCU COSMIN -46KG

LOC 5

SIMULETE ADRIAN -73KG

Locurile 1-5 s-au calificat pentru Etapa Finala ce se desfasoara la Deva in perioada

01-02.03.2014

2013

2013

 

SEMENIC JUDO FEST - GARANA

06-08.09.2013

U13

LOC 1

NOVACOVICI ALEXANDRU

COMAN LUCIAN

PASCU EDUARD

LOC 2

SIRBU VLAD

BOAR BRYAN

LOC 3

GRECU ANDREI

COVACIU DAN

IONUTI DAVID

U11

LOC 2

CUCU BOGDAN

LOC 3

FLOREA SERGIU

MOSUTIU MIHAI

ETAPA FINALA

C.N. - U13

28-30.06.2013 - ARAD

LOC 3

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG

BOAR BRYAN -55KG

LOC 5

IONUTI DAVID -55KG

PASCU EDUARD +55KG

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U13

DEVA 2013

LOC 5

SMACI MIKELA  -57KG

TAMAS DIANA  +63KG

IANC RALUCA  -36KG

BORDEA CRISTIAN  -46KG

COJOCARIU ALEXANDRU -46KG

TURNEUL MEMORIAL

TÁNCZOS GAÁL JÓZSEF

22-23.03.2013 Miercurea Ciuc

C.N.S.-CSS Cetate Deva a participat cu un numar de 14 sportivi la doua categorii de virsta U13-15

LOC 1

TAMAS DIANA +63KG

SMACI MIKELA -57KG

IANC RALUCA -36KG

LOC 2

PASCU EDUARD +55KG

COJOCARIU ALEXANDRU -46KG

GRECU ADRIAN -66KG

LOC 3

BORDEA CRISTIAN -46KG

BOAR BRYAN -55KG

LOC 5

GRECU ANDREI -27KG

COVACIU DAN -46KG

IONUTI DAVID -55KG

 

ETAPA ZONA

CAMPIONAT NATIONAL U18

08-09.02.2013 - Deva

LOC 5

MARCU COSMIN -46KG

MATHE KARINA -57KG

Calificati la Etapa Finala

 

 

2012

2012

CUPA “Pomului de Iarna”

16.12.2012 - Nadlac

U11

Loc 2 Molnar Robert -24kg

                                                                                                                         Loc 5 Mosutiu Mihai -34kg

Loc 3 Florea Sergiu -42kg

U13

Loc 3 Ionuti David +50kg

Loc 1 Iacob Maria -29kg

Sirbu Vlad -46kg

                                                                             Loc 2 Coman Lucian -38kg

U15

Loc 3 Grecu Andrei -34kg

Loc 2 Novacovici Alexandru -34kg

Smaci Mikela -52kg

Cojocariu Alexandru -42kg

Loc 3 Lazar Daniel -46kg

Paduraru Mircea -50kg

Boar Bryan +55kg

TURNEUL INTERNATIONAL

CUPA “CSM ARAD

14-15.12.2012

U9

Loc 5 Molnar Robert -24kg

Mosutiu Mihai -34kg

Loc 3 Florea Sergiu -42kg

U11

Loc 3 Ionuti David -55kg

Loc 2 Iacob Maria -29kg

Sirbu Vlad -46kg

U13

Loc 1 Grecu Andrei -27kg

Novacovici Alexandru -30kg

Smaci Mikela -52kg

Loc 3 Lazar Daniel -46kg

Paduraru Mircea -50kg

Boar Bryan +55kg

TURNEUL INTERNATIONAL

CUPA “TG. SECUIESC” editia a 14-a

In perioada 07-09.12.2013 , la Tg. Secuiesc s-a desfasurat cea de-a 14-a editie a Cupei Tg. Secuiesc, la care au participat 24 de cluburi din tara si Ungaria.

Elevii Colegiului National Sortiv "Cetate"Deva au obtinut urmatoarele rezultate:

U9

Loc 2 Mosutiu Mihai -34kg

U11

Loc 1 Ionuti David -55kg

Loc 2 Iacob Maria -29kg

Loc 3 Coman Lucian -38kg

Loc 5 Sirbu Vlad -46kg

U13

Loc 1 Smaci Mikela -52kg

Loc 2 Lazar Daniel -46kg

Paduraru Mircea -50kg

Loc 5 Cojocariu Alexandru -42kg

Boar Bryan +55kg

Novacovici Alexandru -30kg

In urma punctajului facut de catre organizator, CNS “Cetate” Deva a ocupat locul 8 pe cluburi, primele 10 echipe au fost premiate cu cupe.

CAMPIONATUL NATIONAL U23-ECHIPE

CAMPIONATUL NATIONAL U23 - NE-WAZA(lupata la sol)

In concursul pe echipe CS Poli. Iasi ,medaliati cu argint: printre componenti: Smeu Flaviu si Radulescu Emanuel.

La feminin Lazar Ana Maria a obtinut medalia de argint cu U CSM CLUJ DINAMO

In concursul de Ne-Waza:

loc 1 : Smeu Flaviu

loc 3: Radulescu Emanuel , Lazar Ana Maria.

Elevii mentionati au inceput judo-ul la DEVA, pregatiti de prof. Daniel V. Garbovan

MULT SUCCES!!!

dsc00440dsc00451dsc00446dsc00435

http://frjudo.ro/foto-video/galerie-foto/galerie-foto-2012?album=1&gallery=209

CUPA – FOCSANI

MEMORIALUL "AUREL CIMPEANU"

In perioada 16-18.11.2012 s-a desfasurat un puternic turneu de judo, rezervat baietilor la categoriile de virsta de anul viitor U11-13-15.

Sportivii Clubului Sportiv Scolar Cetate DEVA, au obtinut urmatoarele rezultate

LOC 1 – U13

GRECU ANDREI -27KG

NOVACOVICI ALEXAANDRU -30KG

LOC 3 – U13

LAZAR DANIEL -46KG

LOC 5 – U13

BOAR BRYAN -55KG

LOC 5 – U15

GRECU ADRIAN -60KG

PADURARU MIRCEA -50KG

COJOCARIU ALEXANDRU -42KG

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U13

15-17.06.2012 GURA HUMORULUI

LOC 7

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG

     

ETAPA EUROREGIONALA A C.N. - U11-13

13.05.2012 - ARAD      

 U11

 LOC 2 – IACOB MARIA -29KG

LOC 3 – SIRBU VLAD – 42KG

    -         COVACIU DAN – 46KG

  -         RADU TUDOR +50KG

LOC 5 – KISS SERGIU -30KG

                    - MARDAM ELENA -32KG

           LOC 7 – GORE RAZVAN -27KG       

      U13

   LOC 1 – GRECU ANDREI -27KG

                    -         NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG

                    -         COJOCARIU ALEXANDRU – 38KG

         -         PADURARU MIRCEA -46KG

-         RESEDEA RADU -50KG

LOC 2 – IANC RALUCA – 36KG

         LOC 3 – BENCAU ANEMONA -40KG

  -         LAZAR DANIEL -46KG

-         BOAR BRYAN -55KG

     -         PASCU EDUARD +55KG

LOC 5 – FLUENESC DAN +55KG

 

ETAPA FINALA A CAMPIONATULUI NATIONAL U20

SCOLAR

18-20.04.2012 - ROMAN

LOC 3

IACOB ALEXANDRU -60KG

BARZA IOANA +78KG

LOC 7

IGNA ALIN +100KG

LOC 9

VOICA CRISTIAN -66KG

DEZMERI ALEXANDRU -73KG

ETAPA REGIONALA

31.03.2012 - ALBA-IULIA

LOC 1

MARCU COSMIN -34KG

LOC 2

BORDEA CRISTIAN -42KG

LOC 1

GRECU ADRIAN -55KG

LOC 2

SMEU NICOLAIE -55KG

LOC 1

SIMULETE ADRIAN -60KG

LOC 3

BOTICIU SERGIU -60KG

MILONEAN CONSTAANTIN -60KG

TAMAS DIANA +63KG

ETAPA FINALA A CAMPIONATULUI NATIONAL U20

S-a desfasurat la Deva in perioada 24-25.03.2012

LOC 2

-60KG

IACOB ALEXANDRU

LOC 9

+100KG

IGNA ALIN

CUPA TRANSILVANIA

editia a 8-a

17-18.03.2012 - CLUJ

Au participat 538 de sportivi , reprezentind 50 de cluburi din tara.

REZULTATE

LOC 1

MARCU COSMIN -34KG

LOC 2

GRECU ANDREI -27KG

TAMAS DIANA +63KG

LOC 7

PADURARU MIRCEA -46KG

SIMULETE ADRIAN -60KG

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG

LOC 9

BOAR BRYAN -55KG

PASCU EDUARD +55KG

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U23

TINERET

02-04.03.2012-Dr.Tr.Severin

LOC 5

IACOB ALEXANDRU -60KG

ETAPA DE ZONA

CAMPIONATUL NATIONAL U20

Simbata 10.03.2012 , la Deva s-a desfasurat Etapa de Zona a Campionatului National U20 - 2012

Colegiul National Sportiv "Cetate" Deva a participat cu un numar de 10 sportivi din care s-au calificat pentru Etapa Finala 6 sportivi:

LOC 1

Iacob Alexandru -60kg

LOC 3

Dezmeri Alexandru -66kg

Florea Cristian -73kg

Igna Alin +100kg

LOC 5

Voica Cristian -66kg

Mathe Karina -52kg

2011

2011

CUPA CSM ARAD

17.12.2011

Pecica

U9

KISS SERGIU -30KG LOC 3

U11

GRECU ANDREI -27KG LOC 1

COMAN LUCIAN -34KG LOC 5

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG LOC 3

LAZAR DANIEL -42KG LOC 2

BOAR BRIAN -50KG LOC 3

U13

BALACI DARIUS -34KG LOC 5

COJOCARIU ALEXANDRU -38KG LOC 5

BORDEA CRISTIAN -38KG LOC 2

PADURARU MIRCEA -42KG LOC 7

GRECU ADRIAN -55KG LOC 1

TAMAS DIANA +52KG LOC 3

SMEU NICOLAIE -55KG LOC 3

U15

MARCU COSMIN -34KG LOC 2

BOTICIU SERGIU -60KG LOC 5

MATHE KARINA -52KG LOC 5

CUPA CUPA POMULUI DE IARNA

NADLAC

18.12.2011

U11

KISS SERGIU -30KG LOC 3

U11

GRECU ANDREI -27KG LOC 1

COMAN LUCIAN -34KG LOC 1

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG LOC 2

LAZAR DANIEL -42KG LOC 1

BOAR BRIAN -50KG LOC 2

U115

BALACI DARIUS -34KG LOC 3

COJOCARIU ALEXANDRU -38KG LOC 3

BORDEA CRISTIAN -38KG LOC 5

PADURARU MIRCEA -42KG LOC 2

GRECU ADRIAN -55KG LOC 2

TAMAS DIANA +52KG LOC 3

SMEU NICOLAIE -55KG LOC 3

MARCU COSMIN -34KG LOC 2

BOTICIU SERGIU -60KG LOC 2

MATHE KARINA -52KG LOC 1

SEMENIC FEST JUDO CUP

EDITIA I

U11

LOC 1

GRECU ANDREI -27KG

SAFTA CLAUDIU -50KG

LOC 2

NOVACOVICI ALEXANDRU -27KG

LAZAR DANIEL -38KG

 

U13

LOC 1

GRECU ADRIAN -55KG

LOC 2

TAMAS DIANA +52KG

LOC 3

PADURARU MIRCEA -42KG

FINALA CN U13

24-26.2011

DEVA

LOC 5

TAMAS DIANA +52KG

LOC 9

GRECU ADRIAN -50KG

CN ECHIPE U13 – MASCULIN

LOC 7

CSS DEVA

 

FINALA CN U11

17-19.06.2011

TECHIRGHIOL

LOC 3

GRECU ANDREI -24KG

LOC 7

NOVACOVICI ALEXANDRU -27KG

LAZAR DANIEL -42KG

GRECU TEODORA -23KG

ETAPA EUROREGIONALA 5

MEMORIALUL „SORIN DAMIAN”

11.06.2011

DEVA

U11

FEMININ

LOC 1 

GRECU TEODORA -23KG

LOC 2 

MARDAM ELENA -32KG

MASCULIN

LOC 1 

GRECU ANDREI -24KG

NOVACOVICI ALEXANDRU -27KG

LAZAR DANIEL -42KG

LOC 2

RADU TUDOR +50KG

LOC 3

COVACIU DAN -42KG

BOAR BRYAN -50KG

________________________________________________________________________

U13

FEMININ

LOC 2

IANC RALUCA -32KG

TAMAS DIANA +52KG

MASCULIN

LOC 1

GRECU ADRIAN -50KG

LOC 2

BORDEA CRISTIAN -38KG

CIOLEA ALEXANDRU -42KG

MILONEAN CONSTANTIN -50KG

LOC 3

PADURARU MIRCEA -42KG

FLUENESCU DAN -55KG

CLASAMENT ECHIPE

                          U11-FEMININ                                            U11- MASCULIN

LOC 1 –  CSM ARAD                                          LOC 1 -  DEVA                                                                              

LOC 2 – CS MUNCITORUL RESITA                LOC 2 – CSS GLORIA ARAD

LOC 3 -  DEVA                                                    LOC 3 – CS ENERG. CARANSEBES

                          U13-FEMININ                                             U13-MASCULIN         

LOC 1 – CS UNIREA ALBA IULIA                         LOC 1 - DEVA

LOC 2 – CSS LUGOJ                                                 LOC 2 – CSM ARAD

LOC 3 – DEVA                                                           LOC 3 – CSS LUGOJ

 

 

ETAPA EUROREGIONALA A C.N. U15

13-14.MAI.2011

ARAD

LOC 2

MATHE KARINA -52KG

LOC 3

MARCU COSMIN -34KG

 

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL SCOLAR U20

20-21.04.2011 – Ramnicu Valcea

LOC 2

IACOB ALEXANDRU -55KG

RADULESCU EMANUEL -81KG

LOC 7

DINIS ALEXANDRU -66KG

RUSUI SEBASTIAN -73KG

DINIS ANDRE -81KG

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U20

15-16.04.2011 – Miercurea Ciuc

LOC 3

IACOB ALEXANDRU -55kg

RADULESCU EMANUEL -81kg

Cupa VALAHIA – etapa a 5-a

09.04.2011 – Craiova

U11

LOC 1 - Grecu Andrei  -24kg 

U13

LOC 1 – Grecu Adrian -50kg

Dupa cele 5 etape programate la ce-a de-a 3 editie a Cupei Valahia

 Andrei si Adrian Grecu s-au clasat la final pe locul 1.

ETAPA ZONA CAMPIONAT NATIONAL U20

01-02.APRILIE.2011

DEVA

Simbata ,02.04.2011 , la Sala Sporturilor din Deva s-a desfasurat Etapa de Zona a Campionatului National U20 , etapa pentru calificarea la

FINALA  C.N. U20 de la Miercure Ciuc.

REZULTATE:

LOC 1

Rusui Sebastian -73kg

LOC 2

Radulescu Emanuel -81kg

LOC 3

Iacob Alexandru -55kg

Dinis Alexandru -66kg

Dinis Andrei -73kg

Vasilie Cosmin +100kg

LOC 5

Voica Cristian -60kg

LOC 7

Florea Gavril

Locurile 1-5 s-au calificat la Etapa Finala

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U23-TINERET

11-13.03.2011

IASI

LOC 3

Radulescu Emanuel -81kg

LOC 5

Rusui Sebastian -73kg

Vasilie Cosmin +100kg

LOC 9

Iacob Alexandru -60kg

CUPA „TRANSILVANIEI”

05-06.03.2011 – CLUJ

U11

LOC 2

GRECU ANDREI -24kg.

NOVACOVICI ALEXANDRU -27kg

LOC 3

LAZAR DANIEL -42kg

U13

LOC 2

GRECU ADRIAN -50kg

LOC 3

PADURARU MIRCEA -42kg

TAMAS DIANA +52kg

LOC 5

COJOCARIU ALEXANDRU -34kg

U15

LOC 3

PADURARU COSMIN -55kg

LOC 5

MATHE KARINA -57kg

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL U17

25-26.02.2011 - BAIA MARE

LOC 5

TRUTA PAUL +90kg

Cupa VALAHIA etapa a 3-a

19.02.2011 – CRAIOVA

U11

LOC 1

GRECU ANDREI -24 KG

U13

LOC 2

GRECU ADRIAN -50KG

ETAPA ZONA CAMPIONAT NATIONAL U17

11-12.02.2011 – ARAD

S-au calificat la Etapa Finala urmatorii sportivi:

LOC 1

VOICA CRISTIAN -60kg

LOC 3

IANCU PAVEL -66kg

FLOREA CRISTIAN -81kg

TRUTA PAUL +90kg

LOC 5

PANAINTE RARES -60kg

Cupa „VALAHIA” Etapa a II-a

22.ianuarie.2011 Craiova

U11

LOC 2 – Grecu Andrei -24 kg.

U13

LOC 2 – Grecu Adrian -50 kg.

 

 

 

 

 

2010

2010

CSS DEVA – catedra JUDO

LOC 32

In clasamentul Federatiei Romane de JUDO - 2010

Federatia Romana de JUDO are afiliate peste 120 de cluburi din care in anul 2010 au punctat  63 cluburi.

Multumim tuturor celor care ne-au sprijinit:

http://www.banatbun.ro/

http://www.servuspress.ro/hd/

http://www.dsjhd.smart.ro/index.html

http://www.bgs.ro/

SMURD - DEVA

Lazar & Company DEVA

Horatiu Distribution DEVA

Restaurant & Pizzerie "PLAY"

SC.Securitmunc.SRL DEVA

EUROINS – DEVA

 

 

FESTIVALUL DE JUDO BUCURESTI

10-12.DECEMBRIE.2010

U11

LOC  2  - GRECU ANDREI -24kg

U13

LOC  3  -  GRECU ANDRIAN -50kg

Cupa “CETATE” DEVA U20

29-30.OCTOMBRIE.2010

LOC 1

-  Iacob Alexandru – 55kg

- Radulescu Emanuel -81lg

LOC 2

- Iacob Alexandru – 60kg

- Rusui Sebastian – 73kg

LOC 3

- Sas Alexandru -55kg

-Radulescu Emanuel – 73kg

-Dinis Andrei -81kg

- Florea Gavril -100kg

LOC 5

- Voica Cristian -60kg

- Dezmeri Alexandru -60kg / -66kg

- Rusui Sebastian -81kg

TOATE REZULTATELE:http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2961

CAMPIONATUL NATIONAL SENIORI

08-10.OCT.2010

ARAD

Rusui Sebastian  LOC 7  -73kg

Radulescu Emanuel  LOC 9  -73kg

Dezmeri Alexandru  LOC  9  -60kg

Fostii elevii ai CSS Deva:

Lazar Ana Maria  LOC  3  -63kg - U CSM Cluj

Smeu Flaviu  -          LOC  3   open – CS Politehnica Iasi

  LOC  5  +100kg

Etapa Fianla CN – U11

18-19.06.2010 – Techirghiol

LOC 5 – GRECU ANDREI -24KG

Etapa Zona a CN-U11;13

11-12.06.2010 - Arad

U11

LOC  5 - Grecu Andrei  -24kg.

                           - Novacovici Alexandru  -24kg

      LOC  3 – Balaci Alexandru  -30kg

            LOC  5  - Cojocariu Alexandru  -34kg

U13

LOC  3 – Grecu Adrian -42kg

 LOC  5 – Smeu Gabriel  -55kg

FINALA Campionatului National U15

29-30.mai.2010 – Miercurea Ciuc

LOC 2 – Damian Marius -66kg

LOC 7 – Staicu Alexandru -66kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2527

Etapa Zona CN – U15

14-15.05.2010 – Alaba Iulia

LOC  1  DAMIAN MARIUS  -66kg.

      LOC  3  STAICU ALEXANDRU  -66kg

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL SCOLAR U20

07-09.05.2010 - Pitesti

LOC 2  SMEU FLAVIU +100kg

LOC 5  STOICA IOANA -44kg

            POPA RAZVAN -73kg

                 LOC 7  RADULESCU EMANUEL -81kg

                     RUSUI SEBASTIAN -73kg 

REZULTATE : http://www.frjudo.ro/page.php?id=3814

FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL  U20

16-18.04.2010 – CLUJ

 Loc  2  -  Smeu Flaviu +100kg

         Loc  5  -  Radulescu Emanuel -81kg

Loc  7  -  Florea Gavril -90kg

 

CUPA ROMANIEI – seniori

09-10.aprilie.2010 – DR.TR.SEVERIN

LOC 3 - Smeu Flaviu +100kg

 

ZONA C.N. INDIVIDULAL U20

MEMORIALUL “SORIN DAMIAN” – EDITIA A 2-A

27.03.2010 - DEVA

 

LOC 1    – Sas Alexandru -55kg

LOC 2 – Iacob Alexandru -55kg

LOC 3  – Dinis Alexandru -60kg

                Rusui Sebastian -73kg

                      Radulescu Emanuel -81kg

           Florea Gavril -90kg

LOC 5 – Voica Cristian -60kg

            Dinis Andrei -73kg

           Stoica Ioana -44kg

Locurile 1-5 – s-au calificat pentru Etapa Finala

SMEU FLAVIU +100kg – calificat direct la Finala (component de Lot National)

Cupa "VALAHIA" -  etapa a 5-a

19.03.2010

LOC  5 - Grecu Andrei -24kg U11

             - Grecu Adrian -38kg U13


ETAPA FINALA A CAMPIONATULUI NATIONAL U23

12-13.martie.2010

ORADEA

LOC 3 -  SMEU FLAVIU +100kg

LOC 7 -  RADULESCU EMANUEL -81kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=3614

 

Campionat National Diviza "A"- seniori

06-07.03.2010 - IASI

LOC 3 - SMEU FLAVIU - cu CSS CFR Steaua Petrom Ploiesti

 

Finala Campionatului National U17

26-27.02.2010

Baia Mare

LOC 5 - Dinis Alexandru -60 kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2264

 

Etapa Zona Campionat National U17

12-13.02.2010

ORADEA

LOC  2  - Voica Cristian  -55kg.

  LOC  3  - Dinis Alexandru -60kg.

               - Florea Cristian  -81kg

        - Truta Paul  +90kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2240

 

Cupa "Valahia"etapa a 4-a

05-06.II.2010

Dr.Tr.Severin

Loc 2 - Andrei Grecu  U11  -24kg

Loc 3 - Adrian Grecu  U13  -38kg

 

Cupa Valahia

Etapa a 3-a

15-16.01.2010 - Craiova

LOC 2 - Grecu Adrian -38kg U13

2009

2009

LOCURI  I-8 : II-10 : III-25

SMEU FLAVIU

LOCUL  7

In clasamentul celor mai buni sportivi pe anul 2009 al D.S.J.Hunedoara

Loc 1 Campionatul National  juniori I

Loc  1 Campionatul National al CSS-urilor juniori I

Loc  3 Campionatul Nationat  Tineret

Loc  5 Campionatul National Seniori

Loc  3 Campionatul National Echipe Tineret

Loc  3  Divizia “A” echipe seniori

Loc  3 Campionatul National KATA seniori

Loc  5 Campionatul Balcanic juniori - Grecia

Loc  5  European Cup juniori – Austria

Loc  5 Turneul International UEJ – Ucraina

 

EXAMEN CENTURA NEAGRA – DAN 1

In perioada 27-28 .XI. 2009 la Oradea s-a desfasurat examenul pentru centura negra . Smeu Flaviu a sustinut acest examen , pentru Dan 1 , in fata Comisiei Centurilor Negre , pe care la obtinut cu succes , avindu-l ca UKE pe colegul sau Dinis Andrei.

Din sursele si informatiile pe care le detin se pare ca Smeu Flaviu este primul elev sportiv al sectiei de judo din cadru CSS Deva care obtine oficial centura neagra.

 

SMEU FLAVIU

LOC 32 – in clasamentul Juniorilor al Uniunii Europene de Judo 2008-2009

 

LOCUL  36  CSS DEVA

In clasamentul Federatiei Romane de JUDO pe 2009 , din 124 de structuri sportive afiliate la federatie

 

FINALA CN.-seniori

CLUJ

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1446

 

Etapa Zona CN.-U17

ORADEA

Loc 1 – Iacob Alexandru -50kg

Loc 2 – Dezmeri Alexandru -50kg.

Loc 3 – Hodis Fabian -81kg

Loc 5 – Stoica Ioana -40kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1488

 

FINALA CN.-U17

Baia Mare

Loc 5 – Stoica Ioana -40kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1505

 

FINALA CN.-U23

ORADEA

Loc 3 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1584

 

Etapa Zona CN . –U20

DEVA

Loc 3 – Popa Razvan -73kg ; Petrut Aida -57kg

Loc 5 – Stoica Ioana -44kg ; Iacob Alexandru -55kg ; Rusui Sebastian -66kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1604

 

Cupa “Transilvania”

CLUJ

U15

Loc 3 – Damian Marius -66kg ; Florea Cristian +66kg

 

U11

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg ; Presecan Lorin -46kg ; Cizar Robert +50kg

Loc 5 – Ivan Sergiu -38kg ; Borita Daniel +50kg

 

FINALA CN.-U20

ARAD

Loc 1 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1638

Loc 7 – Stoica Ioana -44kg ;http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1623

 Popa Razvan -73kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1630

 

Etapa Zona CN.-U15

CLUJ

Loc 1 – Voica Cristian -55kg ; Damian Marius -66kg

Loc 3 – Florea Cristian +66kg.

Loc 5 – Buda Adrian -34kg ; Bogdanescu Ovidiu -42kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1663

 

Turneul International UEJ “A”

Cupa “Petrom”

Ploiesti

Loc 5 – Stoica Ioana -40kg

 

FINALA CN.-Scolar U20

SIBIU

Loc 1 – Smeu Flaviu +100kg

Loc 3 – Stoica Ioana -44kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1727

 

Cupa CSM ARAD

U9

Loc 1 – Grecu Andrei -20kg

Loc 3 – Lazar Gabriel -27kg

 

U11

Loc 1 – Grecu Adrian -38kg

Loc 2 – Ivan Sergiu -38kg

Loc 3 – Bordea Cristian -30kg ; Borita Daniel +50kg ; Cizar Robert +50kg

Loc 5 – Cojocariu Alexandru -27kg

 

Etapa Zona CN.-U11 ; U13

Alba Iulia

U13

Loc 2 – Movileanu Alin +55kg

 

U11

Loc 2 – Grecu Adrian -38kg

Loc 3 – Ivan Sergiu -38kg

Loc 5 – Bordea Cristian -30kg ; Panta Alin -46kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1721

 

UEJ Top Tournament U20

UCRAINA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1716

 

Cupa “Nordului”

Baia Mare

U11

Loc 2 – Bordea Cristian -30kg

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg

 

FINALA CN.-U15

Eforie Nord

Loc 7 – Voica Cristian 55kg ; Damian Marius -66kg ; Florea Cristian +66kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=2936

 

Turneul International UEJ

AUSTRIA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=2971

 

FINALA CN.-U11-U13

Gura Humorului

U11

Loc 9 – Grecu Adrian -38kg

 

U13

Loc 9 – Movileanu Alin +55kg

 

CAMPIONATUL BALCANIC U20

GRECIA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=3028

 

Cupa “Temerarul”

SIBIU

U17

Loc 2 – Iacob Alexandru -55kg

Loc 3 – Stoica Ioana -44kg ; Hodis Fabian -81kg

 

Cupa “ARADULUI”

U11

Loc 2 – Bordea Cristian -34kg ; Tamas Diana +48kg

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg

 

U13

Loc 5 – Boticiu Sergiu -50kg

 

FINALA CN.-echipa U23

IASI

Smeu Flaviu Loc 3 – cu Petrom Ploiesti

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2082

 

PLAY OFF –ul Divizia “A” – seniori

Smeu Flaviu Loc 3 – cu Petrom Ploiesti

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=2089

 

Finala Campionatului National U17-echipe

STOICA  IOANA  Loc 3

-cu U CSM LPS Viitorul Cluj in 13-14.11.2009 Oradea

 

Cupa Valahia etapa I

13-14.11.2009 - Craiova

Grecu Adrian  U13  catg. -38 kg.  Loc 3

 

FINALA  CAMPIONATULUI NATIONAL

KATA

28.11.2009 – Oradea

LOC 3 – Smeu Flaviu (tori) – Dinis Andrei (uke)

 

CUPA “UNIO” Satu Mare

28.11.2009

U10

Loc 3 – Grecu Andrei -23kg

U13

Loc 5 – Grecu Adrian -38kg

U17

Loc  2  Iacob Alexandru -55kg

Loc  2  Dinis Alexandru -66kg

 

CUPA VALAHIA

Etapa a 2-a

05.12.2009 – Craiova

U13

Loc 1 – Smeu Gabriel -50kg

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg

 

FESTIVALUL ROMANESC DE JUDO

11-13.12.2009

BUCURESTI

U11

  LOC  5  Grecu Andrei  -24kg

 

 

2008

2008

LOCURI  I-10 : II-8 : III-20

Etapa Zona CN.-U17

SIBIU

Loc 1 – Sas Alexandru -46kg; Rusui Sebastian -55kg

Loc 2 – Iacob Alexandru -46kg

Loc 3 – Dinis Andrei -66kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=824

 

FINALA CN.-U17

Baia Mare

 

Loc 1 – Iacob Alexandru -46kg

Loc 2 – Sas Alexandru -46kg

Loc 5 – Rusui Sebastia -55kg. ; Dinis Andrei -66kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1862

 

FINALA C.N.-scolar U20

IASI

Loc 3 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=895

 

FINALA CN.-U23

ORADEA

Loc 3 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=895

 

Cupa “TRANSILVANIA”

CLUJ

U13

Loc 1 – Damian Marius +55kg

 

U15

Loc 3 – Voica Cristian -46kg ; Dinis Alexandru -50kg.

Loc 5 – Truta Paul -60kg

 

Etapa Zona CN.-U20

DEVA

Loc 2 – Rusui Sebastian -60kg

Loc 5 – Paraoan Alexandra -48kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=945

 

FINALA CN.- U20

Dr.Tr.Severin

Loc 3 – Smeu Flaviu +100kg

Loc 9 – Rusui Sebastian -60kg ; Paraoan Alexandra -48kg

 

Etapa Zona CN. U15

CLUJ

Loc 3 – Dinis Alexandru -50kg

Loc 5 – Voica Cristian -46kg ; Truta Paul -60kg

**locurile 5 calificate pentru etapa finala.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=998

 

Etapa Zona CN.-U11 ; U13

ALBA IULIA

Loc 1 – Damian Marius +55kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1079

 

FINALA CN.-U15

Eforie Nord

Loc 5 – Dinis Alexandru -50kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1051

 

FINALA CN.-U13

IASI

Loc 3 – Damian Marius +55kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1105

 

Cupa “ARADULUI”

U13

Loc 2 – Damian Marius +55kg

 

U17

Loc 1 – Rusui Sebastian -66kg

Loc 2 – Iacob Alexandru -50kg ; Sas Alexandru -55kg

Loc 5 – Stoica Ioana -44kg

 

Memorialul “C-tin Buse”

Alba Iulia

U11

Loc 1 – Grecu Adrian -38kg

 

U13

Loc 2 – Damian Marius +55kg

                                                                                                                        Loc 3 – Panainte Rares -42kg.

 

FINALA CN-echipe U20

IASI

Smeu Flaviu Loc 2 – cu Petrom PLOIESTI

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1368

 

FINALA CN.-echipe U17

SIBIU

LOC 3 – CSS DEVA : Iacob/Dexmeri -50kg ; Sas -55kg ; Rusui/Dinis Alex -60kg ; Comanescu -66kg ; Radulescu -73kg ; Hanciuta(arad) -81kg ; Nicola(craiova) +81kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1375

 

FINALA CN.-U23-echipe

SIBIU

Smeu Flaviu LOC 3 – cu Petrom PLOIESTI

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1380

 

Cupa “NADLAC

U9

Loc 1 – Grecu Andrei -21kg

Loc 3 – Lazar Gabriel -25kg

 

U11

Loc 3 – Cojocariu Alexandru -27kg ; Bordea Cristian -30kg ; Grecu Adrian -38kg ; Borita Daniel +50kg

 

U13

Loc 3 – Boticiu Sergiu -50kg

 

U15

Loc 1 – Bogdanescu Ovidiu -42kg

Loc 2 – Damian Marius -66kg

Loc 3 – Panainte Rares -42kg ; Voica Cristian -50kg ; Truta Paul +66kg.

 

U17

Loc 1 – Iacob Alexandru -50kg

Loc 2 – Dezmeria Alexandru -50kg ; Stoica Ioana -44kg.

 

2007

2007

LOCURI  I-12 : II-18 : III-28

Etapa Zona CN.-U17

Alba Iulia

Loc 2 – Rusui Sebastia -55kg ; Comanescu Cornel -60kg

Loc 3 – Sas Alexandru -46kg ; Dinis Andrei -66kg ; Pis Mihai -73kg

Loc 5 – Amarinei Paul -66kg ; Manea Valentin -46kg

 

FINALA CN. –U17

ARAD

Loc 1 – Popa Razvan -73kg

Loc 3 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 5 – Dinis Andrei -66kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1147

 

Turneul International U17

CROATIA

LOC 3 – SMEU FALVIU +90KG

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1192

 

FINALA CN. –scolar U20

PITESTI

Loc 1 – Smeu Flaviu +100kg

Loc 7 – Popa Razvan -73kg ; Paraoan Alexandra -48kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=327

 

Etapa Zona CN.-U20

DEVA

Loc 3 – Lazar Ana Maria -57kg ; Rusui Sebastian -55kg ; Popa Razvan -73kg.

Turneul International “A” UEJ –U17

Cupa “PETROM”

PLOIESTI

Loc 2 – Smeu Flaviu +90kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=405

Loc 5 – Popa Razvan -73kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=408

Loc 7 – Rusui Sebastian -55kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=408

 

Etapa Zona CN.-U15

SIBIU

Loc 2 – Iacob Alexandru -42kg

Loc 3 – Stoica Ioana -36kg

 

Cupa “NORDULUI”

Baia Mare

U15

Loc 1 – Iacob Alexandru -42kg

 

U17

Loc 2 – Sas Alexandru -46kg

Loc 3 – Dinis Andrei -66kg ; Comanescu Cornel -66kg ; Macra Cosmina -52kg

 

U20

Loc 2 – Glavan Dan -55kg

 

Turneul International UEJ –U17

GERMANIA

LOC 3  - SMEU FLAVIU +90KG

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1223

 

Etapa FINALA –U15

Gura Humorului

Loc 3 – Stoica Ioana -36kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=507

Loc 5 – Iacob Alexandru -42kghttp://www.frjudo.ro/att_view.php?id=499

 

CAMPIONATUL EUROPEAN  U17

MALTA

SMEU FLAVIU  LOC 7  +90KG

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=565

POPA RAZVAN – participare -73kg

 

Cupa “TEMERARUL”

SIBIU

Loc 3 – Popa Razvan -73kg –U17; Lazar Ana Maria -57kg-U20

Loc 5 – Paraoan Alexandra -48kg-U17

 

Cupa “ARADULUI”

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg

Loc 3 – Stoica Ioana -40kg ; Iacob Alexandru -46kg ; Rusui Sebastian -60kg ; Dinis Andrei -66kg.

 

Turneul “C-tin BUSE”

Alba Iulia

U13

Loc 3 – Truta Paul -55kg

 

U15

Loc 1 – Iacob Alexandru -46kg

Loc 3 – Manea Valentin -50kg

 

FINALA CN.-echipe U17

PITESTI

LOC 5- CSS DEVA : Sas / Manea -50kg ; Rusui -55kg ; Radulescu -60kg ; Dinis / Comanescu -66kg ; Popa -73kg ; Pis -81kg ; Smeu +81kg.

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=754

 

Cupa “CETATE”DEVA

EDITIA A 4-A

U15

Loc 2 – Dinis Alexandru -50kg ; Truta Paul -55kg ; Damian Marius -60kg ; Baneasa Vladut -66kg

Loc 3 – Voica Cristian -42kg ; Sapta Ionut +66kg

 

U17

Loc 1  - Iacob Alexandru -46kg ; Dinis Andrei -73kg

Loc 2 – Stoica Ioana -40kg ; Rusui Sebastian -55kg

Loc 3 – Comanescu Cornel -66kg

 

U20

Loc 1 – Smeu Flaviu +100kg

Loc  2 – Lazar Ana Maria -57kg

Loc 3 – Paraoan Alexandra -48kg ; Pis Mihai -81kg.

 

Cupa “NADLAC”

U9 – loc 2 – Grecu Andrei -18kg

U11 – loc 2 – Grecu Adrian -38kg

U13 – loc 2 – Dmian Marius +55kg

U15 – loc 1 – Dinis Alexandru -46kg

loc 2- Voica Cristian -46kg ; Truta Paul -55kg

U17 – loc 1 – Rusui Sebastian -60kg ; Iacob Alexandru -50kg

        Loc 2 – Stoica Iona -40kg

       Loc 3 – Ivan Mihai -55kg.

U20 – loc 1 – Paraoan Alexandra -52kg

       - loc 2 – Toma Alin -60kg.

 

 

2006

2006

LOCURI  I-13 : II-13 : III-18

Etapa Zona CN. –U17

Baia Mare

Loc 1 – Smeu Flaviu +90 ; Lazar Ana Maria -57kg

Loc 2 – Popa Razvan -73kg.

Loc 3 – Rusui Sebastia -46kg ; Manea Ioana -48kg

 

Etapa FINALA CN. –U17

ARAD

Loc 3 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 5  - Popa Razvan -73kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1054

 

Etapa Zona CN. –U20

Alba-Iulia

Loc 1 – Smeu Flaviu +100kg

Loc 3 – Lazar Ana Maria -57kg

 

Etapa FINALA CN. –U20

SIBIU

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1052

 

Cupa “TRANSILVANIA”-CLUJ

 

U15

Loc 1 – Rusui Sebastian -50kg ; Amarinei Paul -55kg ; Comanescu Cornel -60kg

Loc 2 – Radulescu Emanuel -50kg ; Manea Radu -55kg ; Iacob Alexandru -34kg.

Loc 3 – Lapugean Alexandru -34kg ; Laszlo Zoltan -60kg ; Stoica Ioana -32kg.

 

U13

Loc 5 – Bacean Bernard -38kg.

 

Cupa “NORDULUI”

Baia Mare

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

 

Turneul International “A” UEJ.-U17

Cupa “PETROM

Loc 7 – Smeu Flaviu +90kg

 

Etapa Zona CN.-U15

ARAD

Loc 1 – Comanescu Cornel -60kg. ; Radulescu Emanuel -50kg

Loc 2 – Rusui Sebastian -50kg ; Amarinei Paul -55kg

Loc 3 – Manea Radu -55kg ; Sas Alexandru -38kg ; Laszlo Zoltan -60kg.

Loc 5 – Manea Valentin -38kg ; Iacob Alexandru -34kg ; Stoica Ioana -32kg

 

Turneul International U17

SLOVACIA

Loc 1 – Smeu Flaviu +90kg.

 

Etapa FINALA CN.-U15

Gura Humorului

Loc 2 – Radulescu Emanuel -50kg.

Loc 3 – Rusui Sebastian -50kg ; Amarinei Paul -55kg ; Dinis Andrei -60kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1055

Cupa “ARADULUI”- U17

Loc 2 – Comanescu Cornel -60kg.

Loc 3 – Sas Alexandru -46kg ; Smeu Flaviu +81kg

Loc 5 – Manea Valentin -46kg ; Amarinei Paul -60kg.

 

FINALA CN. echipe – mixt U17

FOCSANI

Smeu Flaviu cu Petrom Ploiesti B – LOC 2

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1061

 

Turneu Selectie LOT National U17

FOCSANI

Loc 1 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 2 – Popa Razvan -73

Loc 5 – Rusui Sebastian -55kg ; Pis Mihai -73kg.

 

Finala CN.-echipe U17

Baia Mare

Smeu Flaviu cu CSS Gloria ARAD – LOC 1

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1060

 

Finala CN.-echipe U15

PLOIESTI

LOC 2 – CSS DEVA : Iacob/Dezmeri -38 ; Manea V. -42 ; Sas -46kg ; Rusui -50kg ; Radulescu -55kg ; Amerinei/Comanescu -60kg ; Dinis +60kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1045&info=1062

 

Cupa “Tg.Secuiesc”

1993-1994

Loc 2 – Stoica Ioana -36kg

Loc 3 – Manea Valentin -42kg

 

1991-1992

Loc 1 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 2 – Rusui Sebastian -55kg ; Popa Razvan -73kg

Loc 3 – Sas Alexandru -46kg ; Amarinei Paul -60kg ; Comanescu Cornel -60kg .

Loc 5  - Pis Mihai -73kg ; Dinis Andrei -66kg

 

 

 

2005

2005

LOCURI  I-22 : II-12 : III-20

Etapa Zona CN. Junirori 2

Oradea

Loc 5 – Manea Ioana -40kg ; Popa Razavn -60kg ; Smeu Flaviu +90kg ; Lazar Ana Maria -52kg.

**Locurile 5 s-au calificat pentru etapa finala.

 

Etapa FINALA CN. Juniori 2

ARAD

Loc 3 – Smeu Flaviu +90kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1044&info=1068

 

Etapa Zona CN. Juniori 3

Alba-Iulia

Loc 1 – Pis Mihai -60kg ; Popa Razvan -66kg ; Rusui Sebastian -38kg.

Loc 2 – Smeu Flaviu +66kg.

Loc 5 – Amarinei Paul -46kg ; Paraoan Alexandra -44kg ; Sas Alexandru -34kg ;

**Locurile 5 s-au calificat pentru etapa finala

 

Cupa “TRANSILVANIA”-Cluj

 

Loc 1 – Iacob Alexandru -30kg.

Loc 2 – Ghita Danut +50kg ; Bacean Bernard -34kg

 

FINALA CN.-Juniori 3

Loc 1 – Popa Razvan -66kg

Loc 3 – Smeu Flaviu +66kg ; Pis Mihai -60kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1044&info=1067

 

Cupa “NORDULUI” Baia Mare

Loc 2 – Iacob Alexandru -30kg ; Smeu Flaviu +66kg

Loc 3 – Popa Razvan -66kg ; Sas Alexandru -34kg ; Coste Mircea -66kg ;

Loc 5 – Paraoan Alexandra -48kg.

 

Cupa “ARADULUI”

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

Loc 3 – Popa Razvan -66kg ; Paraoan Alexandra -48kg

 

Cupa “SOIMII” –Sibiu

Loc 1 – Popa Razvan -66kg ; Paraoan Alexandra -48kg ; Smeu Flaviu +66kg ;

Loc 2 – Amarinei Paul -46kg ; Manea Radu -42kg ; Sas Alexandru -34kg

Loc 3  - Pis Mihai -60kg.

 

Cupa “Dr.Tr.SEVERIN”

Loc 1 – Smeu Flaviu +66kg ; Popa Razvan -66kg.

                                                                        Loc 3  - Amarinei Paul -50kg ; Manea Ioana -40kg ; Paraoan Alexandra -48kg ; Stoica Ioana -32kg

 

CAMPIONATU BALCANIC –CADETI

SOFIA

LOC 3 – SMEU FLAVIU +90KG.

 

Campionatul National –Echipe –cadeti

Smeu Flaviu – imprumutat la PETROM Ploiesti +90kg..LOC 1

 

Campionatul National –Echipe –U15

PLOIESTI

LOC 3 –CSS DEVA : Sas -38kg ; Rusui -42kg ; Radulescu -46kg ; Amarinei -50kg ; Comanescu -55kg ; Dinis/Pis -60kg ; Smeu/Popa +60kg.

Cupa “CETATE” Deva

Editia a 3-a

U17

Loc 1 – Lazar Ana Maria -57kg

Loc  2 – Paraoan Alexandra -48kg

Loc 3 – Manea Ioana -48kg ; Pis Mihai -66kg

 

U15

Loc 1 – Sas Alexandru -34kg ; Comanescu Cornel -55kg ; Amarinei Paul -50kg.

Loc 2 – Rusui Sebastian -46kg ; Benchea Catalin -60kg.

Loc 3 – Manea Radu -50kg ; Stoica Ioana -32kg ; Iacob Alexandru -30kg.

Cluburi participante : CSS Deva ; CSS Soimii Sibiu ; CSS Alba-Iulia ; JC Simo Sighisoara ; CS Retezatul Hateg ; CSS Lugoj.

CLASAMENT : 1 . CSS Deva ; 2 . CSS Soimii Sbiu ; 3 . CSS Alba-Iulia

 

Cupa “NADLAC”

1992-1993

Loc 1 – Iacob Alexandru -34kg ; Rusui Sebastian -46kg ; Amarinei Paul -55kg ; Manea Radu -50kg ; Comanescu Cornel -60kg ; Stoica Ioana -32kg

Loc 2 – Sas Alexandru -38kg

Loc 3 – Manea Valentin – 34kg ; Lapugean Alexandru -34kg ; Laszlo Zoltan -55kg

 

1994-1995

Loc 3 – Bacean Bernard -34kg.

 

 

2004

2004

LOCURI  I-10 : II-12 : III-28

Cupa “CETATE” Deva -februarie 2004

Editia I

JUNIORI 3

Loc 1 – Rusui Sebastian  - 34kg

Loc  2 – Smeu Flviu  + 66kg.

Loc  3 – Amarinei Paul – 38kg ; Stoica Andrei -42kg

 

COPII

Loc 1 – Manea Valentin-27kg ; Sas Alexandru – 30kg ; Amarinei Paul -38kg ;

Loc 2 – Bacean Bernard – 30 kg.

Loc 3 – Suciu Mihai -34kg ; Manea Radu – 38kg. ; Stoica Andrei -42kg ; Stoica Ioana -26kg ; Biris Diana – 48kg.

CLUBURI : CSS Deva ; CSS Gloria Arad ; CSS Lugoj ; AS Retezatul Hateg ; CS Energetica Caransebes.

 

Cupa “MIAROM” –Sighisoara

Mai 2004

 

COPII(1994-1995)

Loc 1 – Ghita Danut - +45kg

Loc  2 – Baneasa Vladut + 45kg

Loc 3 – Bacean Bernard – 30kg

 

COPII(1992-1993)

Loc 2 – Manea Valentin – 27kg ; Amarinei Paul -38kg

Loc 3 – Stoica Andrei -42kg ; Laszlo Zoltan -46kg

 

JUNIORI 3

Loc 1 – Popa Razvan -55kg

Loc 3 – Smeu Flaviu +66kg ; Stoica Andrei -42kg ; Amarinei Paul-38kg

 

FINALA Campionatului National –copii

Iunie 2004 Bucuresti

Loc 5 – Amarinei Paul – 38kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1043&info=1090

 

Etapa Zona C.N. Jun.2(1988-1989)

Loc 3 – Smeu Flaviu (1991) +90kg

Loc 7 – la etapa Finala Pitesti

Etapa Zona CN. Jun.3

Mai 2004 Arad

Loc 1 – Smeu Falviu +66kg

Loc 2 – Popa Razvan -55kg

Loc 3  - Manea Ioan -36kg

 

FINALA CN.Jun 3 Arad

Loc 3 – Smeu Flaviu +66kg.

http://www.frjudo.ro/page.php?id=1043&info=1094

 

Cupa “NORDULUI” Baia Mare

JUNIORI 3

Loc 1 – Smeu Flaviu +66kg

Loc 3 – Popa Razvan -55kg.

JUNIORI 1

Loc 3 –Stelli Cristian – 60kg

Cupa “CETATE” Deva

Editi a 2-a

Cupa s-a desfasurat la categoriile de virst pentru 2005

JUNIORI 3

Loc 1 – Popa Razvan -60kg

Loc 2 – Paraoan Alexandra -44kg ; Smeu Flaviu +66kg

Loc 3 – Amarinei Paul -46kg ; Manea Radu -42kg ; Pis Mihai -55kg ; Sas Alexandru -34kg ; Iacob Alexandru -30kg.

JUNIORI 2

Loc 2 – Lazar Ana Maria – 52kg ; Manea Ioana-36kg.

JUNIORI 1

Loc 3 – Miklosi Arthur -60kg ; Stelli Cristian-73kg.

Cluburi participant: CSS Deva ; AS.Retezatul Hateg ; CSS Gloria Arad ; Judo Club Alba-Iulia ; CSS Soimii Sibiu ; CSS Tg.Secuiesc ; JC.Simo Sighisoara ; CSS Lugoj.

CLASAMENT : 1.CSS Gloria Arad ; 2.CSS Tg.Secuiesc ; 3.CSS Deva

 

Cupa “Tg.Secuiesc”

JUNIORI 3

Loc 2 – Smeu Flaviu +66kg. ; Rusui Sebastian -38kg.

Loc 3 – Popa Razvan-60kg

Loc 5 – Amarinei Paul -46kg ; Pis Mihai -60kg.

COPII

Loc 2 – Baneasa Vladut +45kg

Loc 3 – Iacob Alexandru – 30kg ; Manea Valentin -34kg.

 

Cupa “Aradului”

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

Loc 3 – Popa Razvan  -60kg

 

2003

2003

LOCURI  I-5 : II-1 : III-3

Cupa “Aradului” 2003

Loc 1 – Smeu Flaviu +55kg.

Loc  3-  Popa Razvan -46kg

     Loc  5 -  Sas Alexandru  -27kg.

              - Jiteriuc Ionut     -30kg

                - Kriste Robert     -34kg

Etapa Zona Campionat National –copii 2003

Alba-Iulia

Loc  1 – Smeu Flaviu  +55kg.

 Loc  3 – Popa Razvan  - 46kg.

           - Pis Mihai         - 50kg.

Cupa “Soimii” Sibiu-2003

Loc 1 – Smeu Flaviu +55kg.

        -Popa Razvan - 46kg.

     Loc 5 – Rusui Sebastian – 30kg.

- Pis Mihai - 55kg.

FINALA Campionatului Natiunal-copii-2003

Arad

Loc  1 – Smeu Flaviu +55kg.

    Loc  2- Popa Razavan – 46kg.

 

Recent Videos

944 views - 0 comments
1392 views - 0 comments
1391 views - 0 comments
1646 views - 0 comments

Recent Forum Posts

by Cornelius Serghie over a year ago
by anonymous over a year ago