C. N. S. "C E T A T E" D E V A---------------JUDO-------------

calea supletii

2014

 

2013

2013

CUPA DKMT - TIMISOARA

29-30.11.2013

EDITIA 1

Turneu International U11-13

Tari participante : Romania, Bulgaria, Serbia si Ungaria

TI.Cupa DKMT ed.1 Timisoara 2013

CNS-CSS CETATE DEVA LOC 3 - ECHIPE MASCULUIN U11-13
Rezultate:
U11
LOC 1
FLOREA SERGIU -46KG
LOC 2
MICLE FRANCESCA -23KG
LOC 3
TRUFAS ROBERT -46KG
LOC 7
MOLNAR ROBERT -24KG
MOSUTIU MIHAI -34KG
VANCEA SERGIU -34KG
U13
LOC 1
NOVACOVICI ALEXANDRU -34KG
LOC 3
COMAN LUCIAN -42KG
ILIE IONUT -38KG
POSTEUCA MICHAEL -38KG
LOC 5
IONUTI DAVID -55KG
ILIE ALEXANDRU +55KG
LOC 7
BOAR BRYAN +55KG
 
 

TURNEUL INTERNATIONAL

CUPA “TEMERARUL”

14-15.09.2013 – SIBIU

Sala Polivalenta “Transilvania” din Sibiu a gazduit un puternic turneu international rezervat la doua categorii de virsta si anume U18 si U21, la care au participat peste 250 de sportivi reprezentind 8 tari. Sportivii judoka legitimati la CNS-CSS Cetate Deva au reusit sa obtina doua medalii de bronz si doua locuri 7.

La catergoria U18 s-a obtinut o medalie de bronz prin Tamas Diana +70kg, ea fiind inca la o categorie de virsta mai mica, consider ca acest rezultat este foarte important, motivind-o pentru un bun rezultat la Campionatele Nationale din luna februarie de anul viitor. La categoria U21 tot o medalie de bronz a obtinut Igna Alin la +100kg si alti doi sportive s-au remarcat prin evolutia lor clasindu-se pe locurile 7.

TURNEUL INTERNATIONAL

CUPA “ARADULUI”

20-21.09.2013

Sala Sporturilor a Universitatii Aurel Vlaicu din Arad a gazduit cea de-a 11-a editie a Cupei Aradului , competitie rezervata celor mai mici judoka respectiv U11 si U13. La aceasta competitie au participat aproximativ 200 de sportiv reprezentind 5 tari. Tinerii judoka legitimate la CNS-CSS Cetate Deva au reusit sa obtina la categoria de virsta U13, doua medalii, una de aur prin Novacovici Alexandru -34kg care este medaliat cu bronz si la Campionatul National de U13 ce s-a desfasurat anul acesta tot la Arad in luna iunie si o medalie de argint obtinuta de Boar Bryan la categoria -55kg care a reusit si el o performanta deosebita anul acesta la Campionatul National la care este medaliat cu bronz.

Cu aceste doua medalii CNS-CSS Cetate Deva a ocupat locul 3 pe echipe la categoria de virsta U13-masculin, in urma celor de la Liberty Oradea cu 4 medalii de aur si a celor de la LPS Arad cu 3 medalii de aur.

 

ZIUA JUDO-ului Aradean

TURNEU INTERNATIONAL U11-13

dedicat marelui maestru care a fost Mihai Botez, unul dintre promotorii

judo-ului romanesc.

dan garbovan

CNS-CSS CETATE DEVA a participat cu un numar de 18 sportivi:

U11

LOC 3

CUCU BOGDAN -46KG

U13

LOC 1

GRECU ANDREI -27KG

NOVACOVICI ALEXANDRU -30KG

AVRAM ALEXANDRA -26KG

LOC 2

PASCU EDUARD +55KG

LOC 3

COMAN LUCIAN -42KG

LOC 5

COVACIU DAN -46KG

SIRBU VLAD -46KG

BOAR BRYAN -55KG

CNS-CSS „CETATE” DEVA a ocupat locul 3 in clasamentul pe echipe alaturi de CSM Baia Mare, dintre 29 echipe participante din tara si strainatate .

LOC 1 – CSM ARAD

LOC 2 – CSS LUGOJ

LOC 3 – CNS CSS „CETATE” DEVA

CSM BAIA MARE

Ziua Judo-ului Aradean 2013Ziua Judo-ului Aradean 2013

 

CUPA “NORDULUI”

TURNEU INTERNATIONAL U11-13-15-17

BAIA MARE

In perioda 24-26.05.2013, sportivii legitimatii la CNS-CSS CETATE DEVA au participat la un puternic turneu international cu un numar de 15 sportivi. La acest turneu au participat un numar de peste 700 sportivi reprezentid majoritatea cluburilor din tara cit si din Moldova , Ungaria , Ucraina , Austria si Iordania.

U11

LOC 3

AVRAM ALEXANDRA -26KG

IACOB MARIA -29KG

U15

LOC 3

BORDEA CRISTIAN -46KG

TAMAS DIANA +63KG

U17

LOC 3

TAMAS DIANA +70KG

TURNEU INTERNATIONAL

NOVI SADSERBIA

15-17.03.2013

LOC 2

GRECU ADRIAN -66KG U15

Adi Grecu - Serbia 2013

TURNEU INTERNATIONAL

15-17.02.2013

Temerin, Serbia

LOC 3

GRECU ANDREI -30KG – U13

Andrei-Serbia 2013

2012

2012

Turneul International Cupa „Temererul”

14-15.09.2012 – SIBIU

La acest turneu au participat un numar de 275 sportivi din Romania ,Austria, Ungaria, Serbia, Cehia, Bulgaria, Grecia si R. Moldova la categoriile de virsta U17 SI U20.

Sportivii judoka de la Colegiul National Sportiv Cetate Deva au obtinut doua medalii de argint, una de bronz si un loc cinci, dupa cum urmeaza:

LOC 2

VOICA CRISTIAN -60kg U20

IGNA ALIN +100kg U20

LOC 3

TAMAS DIANA +70kg U17

LOC 5

MATHE KARINA -52kg U17

Tinerii judoka ai CNS Cetae Deva, vor participa in perioda 21-22.09.2012 la

Turneul International Cupa Aradului, concurs rezervat caategoriilor de virsta U11 si U13, iar in perioda 28-30.09.2012 se va desfasura Finala Campionatului National de NE-WAZA (lupta la sol) la Bacau

CAMPIONATUL BALCANIC – JUNIORI U20

24-26.08.2012 – Dr. Tr. Severin

LOC 2

IACOB ALEXANDRU -60 kg.

FELICITARI!!!

2009

2009

CUPA “UNIO” Satu Mare

28.11.2009

U10

Loc 3 – Grecu Andrei -23kg

U13

Loc 5 – Grecu Adrian -38kg

U17

Loc 2   Iacob Alexandru -55kg

Loc 2   Dinis Alexandru -66kg

 

Turneul International UEJ “A”

Cupa “Petrom”

Ploiesti

Loc 5 – Stoica Ioana -40kg

 

UEJ Top Tournament U20

UCRAINA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1716

 

Cupa “Nordului”

Baia Mare

U11

Loc 2 – Bordea Cristian -30kg

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg

 

CUPA EUROPEANA  UEJ

AUSTRIA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1772

 

CAMPIONATUL BALCANIC U20

GRECIA

Loc 5 – Smeu Flaviu +100kg

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=1842

 

Cupa “ARADULUI”

U11

Loc 2 – Bordea Cristian -34kg ; Tamas Diana +48kg

Loc 3 – Grecu Adrian -38kg

 

U13

Loc 5 – Boticiu Sergiu -50kg

 

 

 

 

2008

2008

Cupa “ARADULUI”

U13

Loc 2 – Damian Marius +55kg

 

U17

Loc 1 – Rusui Sebastian -66kg

Loc 2 – Iacob Alexandru -50kg ; Sas Alexandru -55kg

Loc 5 – Stoica Ioana -44kg

 

2007

2007

Turneul International U17

CROATIA

LOC 3 – SMEU FALVIU +90KG

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=398

 

Turneul International “A” UEJ –U17

Cupa “PETROM”

PLOIESTI

Loc 2 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 5 – Popa Razvan -73kg

Loc 7 – Rusui Sebastian -55kg

 

Cupa “NORDULUI”

Baia Mare

U15

Loc 1 – Iacob Alexandru -42kg

 

U17

Loc 2 – Sas Alexandru -46kg

Loc 3 – Dinis Andrei -66kg ; Comanescu Cornel -66kg ; Macra Cosmina -52kg

 

U20

Loc 2 – Glavan Dan -55kg

 

Turneul International UEJ –U17

GERMANIA

LOC 3  - SMEU FLAVIU +90KG

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=433

 

CAMPIONATUL EUROPEAN  U17

MALTA

SMEU FLAVIU  LOC 7  +90KG

http://www.frjudo.ro/att_view.php?id=565

POPA RAZVAN – participare -73kg

 

 

 

 

2006

2006

Cupa “NORDULUI”

Baia Mare

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

 

Turneul International “A” UEJ.-U17

Cupa “PETROM”

Loc 7 – Smeu Flaviu +90kg

 

Turneul International U17

SLOVACIA

Loc 1 – Smeu Flaviu +90kg.

 

Cupa “ARADULUI”- U17

Loc 2 – Comanescu Cornel -60kg.

Loc 3 – Sas Alexandru -46kg ; Smeu Flaviu +81kg

Loc 5 – Manea Valentin -46kg ; Amarinei Paul -60kg.

 

Cupa “Tg.Secuiesc”

1993-1994

Loc 2 – Stoica Ioana -36kg

Loc 3 – Manea Valentin -42kg

 

1991-1992

Loc 1 – Smeu Flaviu +90kg

Loc 2 – Rusui Sebastian -55kg ; Popa Razvan -73kg

Loc 3 – Sas Alexandru -46kg ; Amarinei Paul -60kg ; Comanescu Cornel -60kg .

Loc 5  - Pis Mihai -73kg ; Dinis Andrei -66kg

 

 

 

 

 

2005

2005

Cupa “NORDULUI” Baia Mare

Loc 2 – Iacob Alexandru -30kg ; Smeu Flaviu +66kg

Loc 3 – Popa Razvan -66kg ; Sas Alexandru -34kg ; Coste Mircea -66kg ;

Loc 5 – Paraoan Alexandra -48kg.

 

Cupa “ARADULUI”

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

Loc 3 – Popa Razvan -66kg ; Paraoan Alexandra -48kg

 

Cupa “Dr.Tr.SEVERIN”

Loc 1 – Smeu Flaviu +66kg ; Popa Razvan -66kg.

                                       Loc 3  - Amarinei Paul -50kg ; Manea Ioana -40kg ; Paraoan Alexandra -48kg ; Stoica Ioana -32kg

 

CAMPIONATU BALCANIC –CADETI

SOFIA

LOC 3 – SMEU FLAVIU +90KG.

 

2004

2004

Cupa “Tg.Secuiesc”

JUNIORI 3

Loc 2 – Smeu Flaviu +66kg. ; Rusui Sebastian -38kg.

Loc 3 – Popa Razvan-60kg

Loc 5 – Amarinei Paul -46kg ; Pis Mihai -60kg.

COPII

Loc 2 – Baneasa Vladut +45kg

Loc 3 – Iacob Alexandru – 30kg ; Manea Valentin -34kg.

 

Cupa “Aradului”

Loc 1 – Smeu Flaviu +81kg.

Loc 3 – Popa Razvan  -60kg

 

2003

2003

Cupa “Aradului” 2003 

Loc 1 – Smeu Flaviu +55kg.

Loc  3-  Popa Razvan -46kg

     Loc  5 -  Sas Alexandru  -27kg.

                - Jiteriuc Ionut     -30kg

                 - Kriste Robert     -34kg

 

Recent Videos

999 views - 0 comments
1449 views - 0 comments
1448 views - 0 comments
1698 views - 0 comments